"Tingull..." - Ekspozitė personale e piktores Erėmirė Jahja.
Me dt. 12 prill 2018, ora 18:30, nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės, pėrurohet ekspozita personale e piktores Erėmirė Jahja "Tingull...". Ekspozita do tė qėndrojė e... Me shume
Ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila.
Ditėn e shtunė, dt. 24 mars 2018, ora 11:00, nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės pėrurohet ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila. Ekspozita do tė qėndojė e... Me shume
“ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ
  “ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ Me dt.27 dhjetor 2017 ora 17.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, nė praninė e Kryetares sė Bashkisė sė Shkodrės znj. Voltana Ademi,... Me shume
SALLONI I VJESHTES 2017 - EDICIONI I 11-TE
Salloni i Vjeshtės 2017 - Edicioni i 11-tė   Ditėn e premte, 24 Nėntor 2017, ora 18.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, nė praninė e pėrfaqėsuesve tė pushtetit lokal,... Me shume
SALLONI I VJESHTES 2017
  Ditėn e premte, 24 Nėntor 2017, ora 18.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės pėrurohet ekspozita tradicionale e artit pamor “Salloni i vjeshtės”2017, edicioni i 11-tė. Ky... Me shume
Ekzaltim
 Nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės, dt. 17 tetor 2017, ora 18:00, pėrurohet ekspozita personale e artistit Andi Hila “Ekzaltim”. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur... Me shume
Salloni i Vizatimi
Tashmė, Ekspozita-konkurs e pėrvitshme e "Sallonit tė Vjeshtės" hyn nė nėntorin e parė pas dhjetė vitesh organizim. Pėrgjatė kėsaj periudhe u trajtuan njė sėrė temash duke... Me shume
KARL KORAB
Galeria e Arteve e Bashkisė sė Shkodrės nė bashkėpunim me Konsullatėn e Nderit Shkodėr dhe Ambasadėn Austriake nė Tiranė, kanė kėnaqėsinė t`Ju ftojnė nė ēeljen e... Me shume