NE KERKIM TE IDENTITETIT
Nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, dt. 3 mars 2017, ora 18.00, pėrurohet ekspozita personale e piktores Nirvana Baja Bushati “Nė kėrkim tė identitetit”. Jeni tė mirėpritur!   Me shume
SALLONI I VJESHTES 2016
Ditėn e shtunė, 26 Nėntor 2016, ora 18.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės u pėrurua ekspozita tradicionale e artit pamor “Salloni i vjeshtės”2016, edicioni i 10-tė. Ky... Me shume
NJOFTIM
Galeria e Arteve e Shkodrės njofton artistėt e interesuar se ėshtė nė proēesin e ndertimit tė kalendarit tė aktiviteteve dhe ekspozitave pėr vitin 2017. Ftohen artistėt... Me shume
EDI HILA / Prani e Munguar
Njė pėrmbledhje prej rreth 17 veprash tė periudhave tė ndryshme tė artistit Edi Hila ekspozohen nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės nga data 1 deri me 15 nėntor 2016. “..Qetėsia e... Me shume
SALLONI I VJESHTES 2016
  Galeria e Arteve e Shkodrės, me mbėshtetjen e Bashkisė Shkodėr, organizon “Salloni i vjeshtės” 2016. Edicioni i 10-tė i kėtij aktiviteti, i kuruar nga Sidi... Me shume
PIK-PAMJE, Ikbale Kalaja Bushati
Ditėn e shtunė, dt. 08.10.2016, ora 19.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės pėrurohet ekspozita vetjake ” Pik-pamje” e artistes Ikbale Kalaja Bushati. Artistja luan me... Me shume
OFF-CELLS, Lek M.Gjeloshi
Nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, mė dt. 9 shtator, u pėrurua ekspozita personale e artistit Lek M. Gjeloshi. “Neurofiziologėt na bėjnė me dije qė mungesa e dritės nxit njė... Me shume
Prej ku zė fill jeta
Ditėn e hėnė, dt 4 korrik 2016, ora 20.00 nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės pėrurohet ekspozita personale e piktorit Xhevdet Spahija “ Prej ku zė fill jeta” Xh.Spahija ėshtė... Me shume