Flash News

Calendar

Janary - December 2017

27.12.2017 - 27.01.2018“ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ. Ky aktivitet ėshtė kuruar nga z. Zef Paci dhe z. Artan Draēini. Artistėt pjesmarrės : Bib Frrokaj, Blerina Muēa, Donika Ēina, Iva Lulashi, Jetmir Idrizi, Lori Lako, Remijon Pronja, Theodhoraq Napoloni.
24.11 - 14.12.2017SALLONI I VJESHTES 2017 - Edicioni i 11-tė i kėtij aktiviteti, ėshtė kuruar nga z. Sidi Kanani dhe znj. Suzana Varvarica Kuka. Ky aktivitet ėshtė pjesė e programit tė eventeve tė Bashkisė sė Shkodrės kushtuar Festės Kombėtare tė Pavarėsisė.
17.10 - 17.11.2017“Ekzaltim” - Ekspozitė personale e artistit Andi Hila.
23.09 - 06.10.2017"Ariet e ngjyrave tė Ninetės" - Ekspozitė personale e piktores Nineta Verbica.
31.03 - 14.04.2017“Karl Korab- Njė jetė pranė telajos“ - Ekspozitė e organizuar nga Bashkia Shkodėr dhe GASH nė bashkėpunim me Konsullatėn e Nderit Shkodėr dhe Ambasadėn Austriake nė Tiranė.
03.03 - 15.03.2017"NE KERKIM TE IDENTITETIT" - Ekspozitė personale e piktores Nirvana Baja Bushati.
14.02 - 24.02.2017Ekspozitė me punime tė zgjedhura nga studentėt e Departamentit tė Arteve, Universiteti i Shkodrės “Luigj Gurakuqi”.