"next..."
Ky katalog shoqėroi ekspozitėn "Next..." me vepra tė pas viteve '90-tė nga koleksioni i GAShkodėr qė u mbajt nė periudhėn 15.10-15.11.2014. Kurator i ekspozitės Sidi Kanani.  Me shume
HASAN NALLBANI - "Kohė e panjohur"
Ky botim shoqėroi ekspozitėn e piktorit Hasan Nallbani nė GAShkoder, nė periudhėn 23.05-06.06.2014.  Me shume
BURON KACELI
Ky botim shoqėroi ekspozitėn personale tė piktorit Buron Kaceli nė GAShkoder nė periudhėn 02-10 nėntor 2011  Me shume
DANISH JUKNI
Ky katalog shoqėroi ekspozitėn retrospektive kushtuar piktorit Danish Jukni nė GAShkodėr nė tetor tė vitit 2009. Botimi i tij u mundėsua nga Bashkia Shkodėr,GASH dhe Agjensia... Me shume
Adrian Paci - "BACK HOME"
Ky katalog u botua me rastin e ekspozitės personale tė Adrian Pacit nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės nė periudhėn 07.09-10.10.2011  Me shume
Ēmimi Idromeno 2013
"Ēmimi Idromeno" ėshtė njė konkurs kombėtar i arteve pamore pėr artistėt e rinj qė realizohet ēdo dy vjet nga Galeria e Arteve e Shkodrės me mbėshtetjen e Bashkisė Shkodėr. Nė... Me shume
ĒMIMI IDROMENO 2008
"Ēmimi Idromeno" ėshtė njė konkurs kombėtar i arteve pamore pėr artistėt e rinj qė realizohet ēdo dy vjet nga Galeria e Arteve e Shkodrės me mbėshtetjen e Bashkisė Shkodėr. Nė... Me shume
Spekter vizionesh
Aktiviteti "Spektėr vizionesh"-Ditėt e artit pamor kosovar nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės / 29 maj - 15 qershor 2012/ u realizua nga bashkėpunimi mes GAShkodėr dhe Fakultetit... Me shume