“ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ
 

“ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ

Me dt.27 dhjetor 2017 ora 17.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, nė praninė e Kryetares sė Bashkisė sė Shkodrės znj. Voltana Ademi, pėrfaqėsuesve tė pushtetit lokal, mediave, artistėve dhe publikut tė shumtė, u zhvillua hapja e ekspozitės dhe ceremonia e shpalljes sė fituesit tė Konkursit kombėtar tė arteve pamore pėr artistėt e rinj “Ēmimi Idromeno 2017”.

Nė emėr tė Jurisė znj. Valentina Koca shpalli artisten Lori Lako si fituese e edicionit tė pestė tė “ Ēmimit Idromeno 2017”.

Artistėt pjesmarrės : Bib Frrokaj, Blerina Muēa, Donika Ēina, Iva Lulashi, Jetmir Idrizi, Lori Lako, Remijon Pronja, Theodhoraq Napoloni / Kurator :z. Zef Paci dhe z. Artan Draēini / Juria qė pėrcaktoi fituesin e Ēmimit Idromeno 2017 : z. Edi Hila, z. Sadik Spahija, znj. Valentina Koca.