SALLONI I VJESHTES 2017
 

Ditėn e premte, 24 Nėntor 2017, ora 18.00, nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės pėrurohet ekspozita tradicionale e artit pamor “Salloni i vjeshtės”2017, edicioni i 11-tė. Ky aktivitet ėshtė pjesė e programit tė eventeve tė Bashkisė sė Shkodrės kushtuar Festės Kombėtare tė Pavarėsisė.Edicioni i 11-tė i kėtij aktiviteti, ėshtė kuruar nga Sidi Kanani dhe Suzana Varvarica Kuka. Pas proēesit pėrzjedhės nga ana e kuratorėve tė veprave tė paraqitura nė GASH, njoftojmė qė lista e autorėve pjesėmarrės nė ekspozitėn-konkurs, “Salloni i Vjeshtės 2017” ėshtė si vijon:

Adnan Bushati
Adnan Kastrati
Alket Frashri
Alkida Boshnjaku
Amleda Gjumi
Ana Daci
Arben Suma
Arjan Hyseni
Artan Draēini
Bledar Baja
Blerina Rrjolli
Elidona Aga
Entela Kasemi Beati
Enza Rripaj
Erėmirė Jahja
Erida Mesi
Esmerilda Herovi
Fatlum Doēi
Genti Tavanxhiu
Gentjana Meta
Gjelosh Mitaj
Ikbale Bushati
Ila Gjinaj
Jozefina Koliqi
Jozita Shkreli
Klodjana Gjika
Liljana Ēefa
Lindita Gjoka
Lindita Zeneli
Lorin Dema
Lume Blloshmi
Mati Logoreci
Meri File
Merita Selimi
Nineta Verbica
Nirvana Baja
Petrit Bilali
Rubin Mandija
Ruzhdi Shkreli
Shefqet Hyseni
Sonilda Gerēari
Sualba Lekaj
Umberto Pali
Xheneta Kadillari