KARL KORAB
Galeria e Arteve e Bashkisė sė Shkodrės nė bashkėpunim me Konsullatėn e Nderit Shkodėr dhe Ambasadėn Austriake nė Tiranė, kanė kėnaqėsinė t`Ju ftojnė nė ēeljen e ekspozitės: „Karl Korab- Njė jetė pranė telajos“ Karl Korab, pėrmes artit tė tij na pėrcjellė artistikisht ndjesitė e pėrshtypjet e frymėzuara nga peizazhet fantastike dhe unike tė Austrisė, figurave njerėzore e natyrave tė qeta. Dt.31 mars 2017 nė orėn 18:00