PROGRAMI I BISEDAVE PER ARTIN
Galeria e Arteve e Shkodrės ju fton tė merrni pjesė, nga data 20 maj – 3 qershor, ēdo ditė tė premte, nė orėn 11:00, nė programin e bisedave mbi artin. Ky cikėl prej tre takimesh me studjues tė artit do tė trajtojė tema tė rėndėsishme pėr historinė e artit bashkėkohor shqiptar dhe jo vetėm, duke synuar zgjerimin e komunikimit dhe dialogut me spektatorin dhe pasurimin e mjedisit artistik . Ju mirėpresim!