ARKEOLOGJIA NE BALLKANIN PERENDIMOR
Nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, ditėn e premte, dt. 8 prill, u pėrurua ekspozita me fotografi dhe postera nga gėrmimet arkeologjike nė sitet e Risanit, Shkodrės, Lezhės dhe Komanit tė realizuara nga Instituti i Arkeologjisė Tiranė, Shkolla franceze e Romės, Universiteti i Varshavės dhe Instituti gjerman i Arkeologjisė Berlin. Aktiviteti, njė bashkėpunim i Institutit tė Arkeologjisė Tiranė dhe DRKK Shkodėr, u pėrshėndet nga Ministrja e kulturės znj.Mirela Kumbaro, e pranishme nė ceremoninė e hapjes. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur pėr publikun deri me 15.04.2016.