Aktivitete tė edukimit
Me dt. 10,02,2016, Departamenti i Arteve pranė Universitetit “Luigj Gurakuqi” tė Shkodrės nė bashkėpunim me Galerinė e Arteve Shkodėr, nė kuadėr tė projekteve tė edukimit , organizuan Ekspozitėn me vepra nga studentėt e programit tė studimit “Pikturė dhe Grafikė”. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur pėr publikun deri me dt. 20.02.2016 .